DŘEVĚNÉ HRAČKY

      Řadit: sestupně      V kategorii DŘEVĚNÉ HRAČKY je 0 položek
Přejít na stranu: 1
1

DŘEVĚNÉ HRAČKY

Myslíte si, že dřevěné hračky mohou dostat do ruky jen starší děti? Že pro děti v kočárku se ještě nehodí? Není to pravda. Hračky ze dřeva jsou vhodné i pro ty nejmenší. Berou si předměty do pusy a tak si “ohmatávají“ svět. Vůbec totiž nevadí, že batolata dřevěné kroužky cucají. Jsou vyrobeny z tvrdého kvalitního dřeva a vlhko materiálu nijak neuškodí. Dřevo si s ním poradí. Navíc děti vnímají dřevěné hračky velmi pozitivně, protože jde o přírodní a zdravotně nezávadný materiál, který se dá desinfikovat. Je zároveň tvrdý a to pomáhá masírovat dásně. Děti současně vnímají i určitou váhu materiálu, což zlepšuje jejich představu o světě.

Ale dřevěné hračky pro nejmenší děti se dají využít jako závěsné nad kočárek, jsou barevné a všelijak se hýbou a to miminka zajímá. Dřevěné hračky mají nejrůznější tvary a to už děti vnímají, když je dávají do pusy nebo je drží v ruce. Jakmile se děti začnou batolit, rády zkoušejí tahat nebo tlačit dřevěné hračky, co se pohybují na kolech. Říká se jim tahací hračky nebo také tahačky. Zpočátku jim stačí hračky, co se samy nehýbou, ale později je zaujmou i hračky, které pohyb různě rozhýbá. Některé dřevěné hračky pro děti vydávají při pohybu zvuk. To je pro děti další důležitý vjem.

Podle psychologů je důležité, aby hračky měly různé tvary, mohly se hýbat a vydávaly zvuky. Dřevěné hračky to splňují. To vše dítě vnímá a působí to na jeho mozek. Čím více podnětů, tím se víc mozek rozvíjí. Pro děti je úplný zážitek, když se jim podaří dát pár kostek na sebe a ty nespadnou. To v nich rozvíjí vzájemnou koordinaci pohybů rukou a zraku, podporuje to kontrolu a vyhodnocování situace. Dřevěné hračky jsou ceněné i pro to, že se hned nerozbijí. Hračka, která praskne, vyvolá u dítěte negativní reakci. I to se sleduje pří výrobě dřevěných hraček.
E-shop pro Vás stále vylepšujeme a doplňujeme !!! 

E-shop Levné dřevěné hračky nabízí širokou paletu kvalitních a levných dřevěných hraček a dřevěných dekoračních výrobků (ekologicky nezávadných). Jedná se o tradiční, ručně vyráběné zboží. Velkou část z naší nabídky dřevěných hraček si vyrábíme sami. 
Naše výrobky mají mnoho spokojených odběratelů nejen v České republice, ale i v mnoha zemích Evropy. Pokud Vás zaujme cokoliv z naší nabídky, kdykoliv nás kontaktujte a žádejte bližší informace.
 
I po masivním nástupu hraček ze syntetických materiálů, se dřevěné hračky z pultů obchodů neztratily. Vsadily zejména na to, že dřevěné hračky pro děti jsou jednoduché, jsou z přírodního materiálu, který je příjemný na omak, a také hodně vydrží. Výroba dřevěných hraček prošla v průběhu tisíciletí a zejména v posledních stech letech různým vývojem, který přesvědčil, že tyto hračky jsou důležité v procesu rozvoje dítěte. Dřevěné hračky totiž působí příznivě na motoriku dětí, podporují fantazii a přispívají k celkovému rozvoji jejich osobnosti.
Dřevěné hračky mají výhodu v tom, že mají dlouhou živostnost. Plastové hračky se při dětském zacházení často rozbijí, prasknou a jejich hrany jsou pak nebezpečně ostré. Hračky ze dřeva se jen otlučou, ale nelze je jen tak snadno rozbít. Jsou zdravotně nezávadné. Děti mohou dřevo kousat , cucat a nic se jim nestane. Je to stejné i s barvami. Naproti tomu plastové hračky se vyrábějí z různých i nových polymetrů, jejichž zdravotní nezávadnost ještě neprošla zkouškou časem. A navíc se stává, že výzkum nakonec zjistí, že mohou škodit. Výrobci dřevěných hraček se navíc snaží buď uchovat tradici, nebo vyrábějí hračky jako umělecká díla. I to prospívá dětské tvořivosti. 
Dětské hračky jsou nezávadné i z toho důvodu, že materiál neumožňuje výrobu příliš malých kousků, a nehrozí tak, že děti hračku vzdechnou nebo spolknout. Hračky ze dřeva jsou ekologické, neškodí přírodě, což může podporovat jejich prodej. Mezi výrobce českých hraček patří jak větší firmy, tak drobné domácí dílny. Ke známým výrobcům patří například Detoa Albrechtice s dlouhou historií, Pomy Toys, Ceeda Cavity s hračkami v přírodním provedení a další více než desítka domácích dílen z míst, kde výroba hraček měla dlouhou tradici, například z Podkrkonoší, Valašska či Plzeňska. 
 
Specifikace se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter. Barva hraček nemusí přesně odpovídat barvě na obrázku.
 

Copyright 2014 Levné Dřevěné Hračky All Rights Reserved.